NIB sin utfordring denne mnd er: “Blanke ark på kjøkkenet”
(kofferten ved døren er ikke bare pynt, den inneholder hageputer)
Tematet fikk meg til å prøve å tenke nytt. Hva kan jeg endre på, uten å løpe og kjøpe? Har som forsett dette året å ikke shoppe interiørstæsj.. Har egentlig nok, for lenge siden..
Så mitt nye “blanke ark” fant jeg i hagen: en skiferhelle som jeg skurte godt og som skal få være veggbeskytter fra fettsprut, til jeg får fliset bak ovnen. Kanskje det skal bli mitt andre forsett, siden jeg har mosaikkflisene liggende.., å få de på veggen?
Krukken til kjeks fikk jeg til jul av noen fine nieser. Krukkene med utstyr er gamle, den brune fra det første huset vi kjøpte i 1993. Anton, mannen som bodde der, eide den. Den hvite har jeg fått av en venninne, den sto i et gammelt hus hun kjøpte. Heldige meg:)
Gulvet har min mann pusset og jeg har beiset og lakket det. Glad jeg ikke malte det hvitt, selv om mange andre gjorde det.
Stjernen fjernes når jeg lager mat. Kjøpt på julesalg for mange år siden. Har hengt framme ulike steder siden
Et nytt “blankt ark” som jeg ser frem til å bruke er skjærebrettet: Håndlaget, billig, men vakkert. Kjøpt i Riga, på juleshopping med svigemor og svigerinner:)
Vannkaraffelen står fremme, for den brukes hver dag. Det pynter opp med Svibel og kongler i vinduet (kongler har jeg fremme hele vinteren, plukket disse i Jerusalem)
Ja da, er opptatt av detaljer, som de fleste bloggere? Kan ikke ha stygg skrubb nei;)
Krakken og filleryen liker jeg veldig godt. Fra huset vi eide på Hedmarken. mange skatter sto igjen fra koselige Boja og Bjarne<3
Fra spisestuen og inn på kjøkkenet. Vi har ikke plass til spisebord på kjøkkenet så vi spiser alle måltidene i spisestuen. Det er koselig (det blir så fort mørkt, så kvaliteten på bildene kunne vært bedre.. men går mot lysere tider heldigvis!)
Hei! Må bare nevne det første jeg la merke til ved bildene dine. Det nydelige gulvet. For en sjarm! Sukk. Det nest siste bildet ditt er også utrolig lekkert og innbydende 🙂 Lykke til i utfordringen. Klem fra Monica.
Tusen takk for det. Det var hyggelig 🙂
Så fint å vise fornyelse uten innkjøp 🙂 koselig innlegg…
Så koselig du har det 🙂 Lykke til i utfordringen !
Nyt dagen klem Monica
så koselig kjøkken! Elsker gulvet og den gamle krakken:)
Tusen takk for kommentar inne hos meg! Skapet sto på loftet da jeg flyttet hit så med hundre strøk maling fikk det nytt liv:) tror det har vært ett gammelt matskap, jeg elsker det og kommer aldri til å gi det fra meg, ett møbel med sjel!
ha en fin uke:)
Cathrine
Hei på deg;)
Nå var det lenge siden du, jeg har ikke vært sånn super aktiv i bloggeverden de siste månedene;/ Satser på å være litt mer “med” i år;)
Nydelig kjøkken du har;)
Fine dagen til deg;)
God klem!
Tusen takk for kommentar på bloggen min, som gjorde at jeg oppdaget den interressante bloggen din. Så nydelig blogg du har, og når jeg leste grunnen til navnet på bloggen ble jeg så rørt.